Víte, kolikrát za den se nadechneme?

Články o pleti

Naučíme vás jednoduchou techniku správného dýchání

Proč kyslík a kosmetika jdou ruku v ruce?

Ač to bereme jako naprostou samozřejmost a zapomínáme na důležitost každého nádechu, který naše tělo přijalo za své už od prvního výkřiku, neuvědomujeme si důležitost, kterým dýchání jako základní klíč k udržení života i krásy je. Nebo přesněji řečeno KYSLÍK.

Tempo našeho dechu se odvíjí od našeho tělesného a psychického rozpoložení, ale v průměru dne se každý z nás nadechne zhruba 16 000 – 23 000. Suma sumárum to znamená, že se člověk za pouhou jednu minutu nadechne až 13x. Vdechováním vzduchu se molekuly kyslíku dostanou přes plíce do krve, kde se vážou na červené krevní barvivo (hemoglobin). Tak se dostává kyslík společně s výživnými látkami do buněk a zde plní své další poslání.

O tom, že kyslík potřebujeme k životu, není pochyb. Dodává našemu organismu sílu a napomáhá regeneraci. Vlastně bychom bez něj nemohli existovat.  Bezprostředně ze vzduchu dokáže kyslík proniknout také naší kůží do hloubky přibližně půl milimetru a obsáhnout tak asi 0,4 % naší denní potřeby.

Rozhodně dnes není našim úkolem děsit Vás údaji o úbytku podílu kyslíku v atmosféře (Dříve 35%, nyní je to již pouhých 20%. Podíl pod 7% je pro člověka již smrtelný.), nebo opakovat hodiny přírodopisu, kde bychom si zopakovali základní vzorce fotosyntézy, protože věříme, že si tyto věci určitě ještě docela živě pamatujete. 


Chceme Vám připomenout K Y S L Í K, neviditelný prvek, který je zcela nezbytný pro všechny živé organismy. KYSLÍK je nejdůležitější “jídlo” pro každou buňku. Podporuje krevní oběh, řídí látkovou výměnu, potřebujeme ho pro spalování tuků, dělení a regeneraci buněk…

Pamatujete si? I jako malým dětem nám babičky říkali, když jsme jezdívali na výlety a na prázdniny do přírody, jak nám dělá dobře čerstvý vzduch. A měli pravdu! Obsah kyslíku v pleti má zázračné a viditelné účinky - pleť projasňuje, osvěží, omladí a krásně tak sjednotí její barvu. Pokud klesá naše výkonnost plic, odráží se to také na našem stavu pleti.  Oslabením mikrocirkulace se snižují buněčné aktivity a produkce kolagenu v kůži. Pleť je pak sušší a má viditelnější vrásky. Může působit jako „mdlá“, našedlá, povadlá… dá se zkrátka říct, že potřebuje více kyslíku.

Není tedy pouhou fámou nebo módním trendem trénovat správnou techniku dýchání. Je to fakt. Každý den na nás působí nepřátelé ve formě stresu a smogu. Těžko naleznete lepší možnost, jak je zneškodnit. Hlubokým a cíleným dýcháním dostanete do těla potřebný přísun kyslíku, odpočinete si, zregenerujete se a obrníte se také proti psychickému vyčerpání.

Správné cvičení dýchání by se mělo skládat ze dvou části. Pojďme si je vyzkoušet!

Prvně vyzkoušíme „brániční dýchání“. Položíme se na záda, nohy si pokrčíme v kolenou, tak aby chodila byla položena pevně na zemi. Uvolníme se. Jednu ruku si položíme na horní část břicha, druhou pak na hrudník. Lokty by se měly dotýkat podložky. Snažíme se dýchat tak, aby se horní část břicha s nádechem zvedla a s výdechem klesla. Nyní zkusíme dýchání pomocí vědomého řízení. Hrudník necháme nehybný a s nádechem břišní stěnu vykleneme o něco víc než obvykle.

S výdechem necháme břicho dlouze a úplně klesat. Dýchání se tak prohloubí a především ve výdechové fázi zvolní. Cvičení opakujeme ideálně každý den 15 x. Postupně pak můžeme přidávat také hrudní dýchání. Zde ležíme ve stejné pozici jako u prvního cvičení. S nádechem rozšiřujeme hrudník do stran. Vydechujeme prodlouženě a úplně. Břišní oblast by se neměla pohybovat.

Pokud k tomu chcete využít také kosmetický elixír mládí v podobě aktivních látek obsahující speciální, přírodní komplex výtažků z rostlin s kyslíkem, které jsou velmi dobře přijímány pokožkou, objevte kompletní péči o pleť s unikátní formulí „kyslíku“, která byla vyvinuta v laboratořích ALISSA BEAUTÉ podle nejnovějších vědeckých výzkumů.  Linie Hydra O2 Intense, jak už název napovídá, dokonale hydratuje Vaši pokožku. Ta pak díky přídavku kyslíku vypadá každodenně vitálněji a tím i atraktivněji. Zlepšuje kvalitu buňky, napomáhá k celkové svěžesti a mladosti. Přesvědčte se sami. 

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi