Moře jako nekonečný zdroj přírodní síly

Články o pleti

Také Vás fascinuje síla vody? Velikost, kterou má moře? Vždyť více jak 70% Země tvoří voda, z toho je pouze malý zlomek sladké vody a zbytek (více jak 90%) je obsažen v oceánech. Moře poskytuje útočiště a životadárné vlastnosti nejen pro nás, ale také pro celou řadu jiných živočišných druhů. Skrývá tedy celou řadu zajímavých témat, které bychom mohli nakousnout, ale Vás bude bezesporu zajímat Thalassoterapie = unikátní působení mořské vody a klimatu.

Thalassoterapie je prastará léčebná terapie pocházející z antického Řecka. Jejím hlavním účinným prostředkem je blahodárné působení moře a mořských produktů (mořská voda, sůl, řasy, bahno, písek, klima). Mořská voda je totiž, světe div se, téměř totožná se složením lidské plazmy, a proto působí velmi léčivě na celé lidské tělo.

Výtažky z mořských řas a teplá voda umožňují vstřebat velké množství minerálů a stopových prvků pokožkou. Stopové prvky tak zlepšují prokrvení, zklidňují nervy, působí proti bolesti, jsou důležité pro zdravé vlasy, nehty i pokožku, zklidňují ekzémy. Tím, že má Thalassoterapie detoxikační účinky, skvěle čistí pleť, upravuje spánek, likviduje celulitidu a zvyšuje svalový i cévní tonus.

Mořské řasy jsou symbolem života a nejdůležitějším přírodním bohatstvím všech oceánů. V moři jich žijí stovky druhů. Najdeme je ve velkých hloubkách i těsně pod hladinou. V mořských hlubinách fungují jako plíce moře, neboť zde produkují kyslík nezbytný pro dýchání mořských živočichů. Rostliny v moři nejsou zatížené cizorodými látkami. Obsahují mnohonásobně víc kosmeticky a nutričně významných látek než suchozemské rostliny. Patří mezi ně bílkoviny, fytoceramidy, enzymy, vitaminy – hlavně C, A, E, skupiny B, antioxidanty a více než 20 minerálních látek. Řasy, vzhledem k podmínkám, v nichž existují a přežívají, jsou zdrojem vysoce koncentrovaných, regenerujících látek.Nejčastější řasou, která je využívána v kosmetickém průmyslu, je řasa červená, hnědá a zelená (velmi oblíbená pod názvem spirulina).  V linii THALASSO značky Alissa Beauté jsme mořské řasy proměnili v silně vyživující, regenerační a omlazující mořské ošetření. Ošetření Thalasso předává pleti pozitivní sílu moře. Jejich účinky poznáte ihned díky dokonalé hydrataci pokožky, oddálení tvorby vrásek, zklidnění, vyhlazení a zvláčnění pokožky. Nasycují totiž obličej nezbytnými mikroelementy a díky tomu mají vynikající hydratační vlastnosti. Masky z linie THALASSO odstraňují navíc stagnaci tekutin ve tkáních – lymfodrenážní účinek, čímž mizí ošklivé váčky pod očima. Věděli jste také, že řasy jsou přírodním antibiotikem? Ano, obsahují protizánětlivé komponenty a potlačují patogenní bakterie. Jsou tedy ideální také v případech, kdy se nám občas udělá nějaký pupínek na pleti.

Chcete-li se postavit proti stárnutí a dodat Vaší pleti sílu přírody, je to pro Vás jasná volba. ;)

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi