Depilace, epilace? Hladké nohy raz, dva...

Články o pleti

Jak co nejšetrněji udržet tělo bez chloupků po co nejdelší dobu? Poradíme Vám pár tipů...

Když řekneme slovo „depilace“, zřejmě se Vám vybaví dva typy pohledů. Buďto se může jednat o nepěkné představy neudržovaných těl, které se kdesi zapomněly, a v té lepší variantě se Vám vybaví ta hezká představa hebkého a hladkého těla… Ruku na srdce, nejsme dokonalé, ale přirozená starost o sebe by ženám měla být vlastní.  Jen se přiznejte… Určitě i Vás těší dotýkat se svých hebkých nohou.

Důvodů, proč se začali již dříve naši předci věnovat depilaci, bylo více zprvu možná z čisté koketerie, dnes zejména z pohledu estetického a hygienického. Péče o tělo je jedním z nejrozšířenějších a nejstarších ženských zvyků, co jen naše historie sahá, a až na pár výjimek bylo symbolem krásy hebké tělo bez chloupků po celý čas. Naše dnešní moderní doba se vyznačuje dalším extrémem, a to vyhlazováním celého těla, jak jen to jde… Nelze si nevšimnout, že držitelem této domény rozhodně již nejsou jen ženy a že zájem o odstranění nežádoucího ochlupení si čím dál více osvojují také muži.

O tom, že se depilace stala běžnou součástí pravidelné péče o pokožku, svědčí průzkumy, dle kterých si chloupky odstraňuje více než 70 % všech evropských žen, nejčastěji ve Francii, Velké Británii, Španělsku, Itálii a Řecku (kolem 80 %), následuje Belgie a Nizozemí (asi 70 %), v těsném závěsu jsme, světe div se, také my. V České republice depilaci podstupuje zhruba 63 % žen (u mladých žen se jedná dokonce až o celých 80 %). Ale jaký postup ideálně zvolit a neztrácet zbytečně spoustu času nekonečnou „údržbou“?

Podle přání a potřeb současných žen má být dnes odstraňování chloupků důkladné, účinné a rychlé, současně však i jemné a šetrné k pokožce. Pojďme si tedy představit jednotlivé metody.


Mezi nejzákladnější pojmy v oblasti odstraňování chloupků patří:

Depilace je rychlým a jednoduchým řešením, které je dnes však odstrkováno více do pozadí.  Jedná se například o depilaci žiletkou. Má skvělou výhodu, že si ji můžete provést prakticky kdykoli, ale také tu hlavní nevýhodu, že musí být častěji opakována, protože chloupky jsou odstraněny pouze na povrchu nad kůží, proto snadno dorůstají.  Navíc při holení chloupky dorůstají s drsným efektem a za mokra zároveň hrozí nebezpečí poranění pokožky.

Epilace je ideálním a velice oblíbeným pomocníkem moderní ženy. Tato metoda, jako je například depilace voskem a depilace cukrovou pastou, je nejen velmi důkladná, neboť odstraňuje chloupek i s kořínkem, ale hlavně máte na nějaký čas od chloupků klid. Může být trochu bolestivější, ale to vždy záleží na prahu naší citlivosti. Odměnou však je až šest týdnů dokonale hladké pokožky. Pokud chcete dosáhnout dokonalé depilace, aniž by došlo k poranění pokožky, doporučujeme vám depilační linii značky Alissa Beauté, kde najdete nejen oblíbenou cukrovou pastu, ale také novinku - depilační vosk bez depilační pásky a zklidňující produkty a po depilaci.

Trvanlivá depilace je poslední roky velice oblíbená, protože se jedná o bezbolestnou metodu, kde pomocí laseru nebo IPL (nejpokročilejší technologický systém pulsního světla) se postupnými ošetřeními zabraňuje natrvalo dalšímu růstu chloupků. Výhodou této metody je její bezbolestnost a relativně trvalý výsledek. Klient/ka by sice měla podstoupit sérii 8 – 12 ošetření, nicméně bude mít problém s chloupky vyřešen po celý život. Pokud uvažujete o této metodě, ideálním pomocníkem je ošetření přístrojem Ksenon. Přístroj využívá inovativní chladicí systém a současně ošetřuje pokožku s velkým respektem pro celistvost tkání. Řadí se tak mezi špičkové přístroje na trhu kosmetických zařízení, které nabízí rychlé, bezbolestné a velmi efektivní ošetření. 

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi