Letní make-up a péče o pleť v jednom!

Články o pleti

Víte co je CC krém?

A jaký je rozdíl mezi BB krémem a CC krémem?
 
Určitě znáte fenomén několika posledních let zvaný BB krém. Málo kdo však ví, co tato zkratka znamená a hlavně, že se na obzoru objevil jeho inovovaný nástupce pod zkratkou CC krém. Chcete se v této problematice zorientovat? Tak tedy pojďme nahlédnout, jaký je mezi nimi rozdíl.

Velmi oblíbený krém vhodný ke každodennímu líčení, jenž si většina z nás zamilovala kvůli svému praktickému a nenáročnému využití - tedy BB krém - vychází z anglických výrazů beauty/blemish balm, tedy v překladu zkrášlující balzám, který pleť hýčká, chrání a hydratuje. CC krém jde však ještě o kus dál. Dvojité písmenko v názvu CC znamená color control/correcting cream nebo-li barevně sjednocující krém.

Stejně jako u tolik oblíbených „bíbíček“ i „cécé“ krém slouží ke kompletní korekci pleti. V jednom krému, který nanášíte stejně jako denní krém jednoduchým rozetřením, máte hydrataci, rozjasňovač, podkladovou bázi, make-up i sluneční filtr. CC krém, ale zejména cílí na boj se stárnutím pleti, proto obsahuje speciální omlazující složku a lépe kryje.

Oba dva tyto krémy tedy obsahují UV filtr, hydratační a také rozjasňující složky spolu s pigmenty redukujícími zarudnutí a jiné barevné nesrovnalosti. Jejich poměr se však značně liší. U CC krému je textura a složení inovováno a svou konzistencí a krycími schopnostmi tvoří mezistupeň mezi BB krémy a make-upy. Výborně si tak poradí s leckterou nedokonalostí jak u aknózní, tak i u starší pleti, kterou mohou trápit tmavé skvrny pod očima. BB krém je doporučován zejména pro mladistvou pleť, kde lehce sjednocuje její tón.  CC krém se více zaměřuje na korekci nedokonalostí pleti a zároveň na jejich příčinu. Je tudíž sofistikovanější a účinnější než jeho předchůdce. Zatímco BB krém se hodí pro mladé dívky a ženy, které neřeší drobné chybičky na kráse, neboť kryje minimálně a často jemné vrásky zdůrazňuje, u CC krémů je to naopak.CC krémy u nás nejsou rozšířené tolik jako blemish balm krémy, ale dostávají se do podvědomí více a více. Vlastní CC krémy uvedla na náš trh např. značka Alissa Beauté. Její CC cream ve dvou odstínech oceníte hlavně pro nepostradatelné vlastnosti - umožňuje pokožce volně dýchat, jelikož neucpává póry, a je dobře odolný vůči otěrům. Chcete- li být dokonalou ženou se zářivou pletí v pár okamžicích, měly byste si ho pořídit.

CC krém je tedy ideální volbou mezi BB krémy a make-upem.
 Díky vyššímu obsahu pigmentů mnohé přípravky více kryjí, a dokážou tak plně nahradit běžný make-up.
 
Benefity CC krému:
  • zredukují začervenání
  • sjednotí kompaktonost = barevnost pleti
  • zjemní pupínky
  • celkově ozdraví
  • nevytváří lesklý film
  • jsou velmi přirozené na pleti (oproti make-upu)
  • velmi rychlá a jednoduchá aplikace
CC krém však převážně ocení ženy se zralejší pletí, které chtějí mít velmi rychle a jednoduše krásnou pleť se sjednocenou barvou a i tak vypadat přirozeně. Výhodou je, že se neusazuje ve vráskách. Klidně jej můžete nanést kolem očí. U suché pleti se však doporučuje pod CC krém nanést ještě hydratační denní krém.

Dále je CC krém oproti klasickému make-upu mnohem lehčí, a tak se skvěle hodí i pro majitelky mastné pleti. Zároveň má lehčí texturu, tudíž se lépe nanáší a na pleti jej nevnímáte. Hodí se i na korekci mastnějších partií tváře. Je-li Vám více než 25 let a stále na pleti pozorujete pupínky, nepříjemnou mastnotu, barevné nedokonalosti a zarudnutí, pak CC krém oceníte více než cokoliv jiného.
 
Pokud chcete ušetřit čas a nahradit hydratační krém, protivráskové sérum, make-up, korektor a v mnohých případech i pudr, tudíž ušetřit nemalé peníze, je pro Vás CC krém ideální volbou.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi