S citlivou pletí se trápí 55% žen v ČR

Články o pleti

Poraďte svým klientkám, jak odborně pečovat o citlivou pleť.

Citlivá pleť, která se stává problémem naší doby, je nevyzpytatelná, protože reaguje rychle na jakoukoli změnu. Kupodivu i přesto, že jsou si vaše klientky často vědomy své citlivé pleti, neví, že neexistuje pouze jeden, ale různé profily citlivé pleti, a hlavně o ní neumí správně pečovat. Práh tolerance citlivé pleti jak na vnitřní, tak i na vnější podněty je nižší, než u normální pleti. Výzkumy potvrzují, že takovouto „přecitlivělostí“ trpí více než 55% žen.
 
Jaké jsou příznaky citlivosti pleti?

Zkrátka citlivá pleť přehnaně reaguje na všechno, s čím se setká a co cítí. Viditelné příznaky se objevují na povrchu:
 • zarudnutí
 • loupání
 • svědění
 • pálení
 • kuperóza
 
Proč dochází k citlivosti pleti?

Hydrolipidický film se zde ztenčuje a stává se propustným pro zevní prostředí (patogeny a alergeny) až dojde ke změně funkce ochranné bariéry, která se stává více zranitelnou. Pleť pak vedle povrchových příznaků zažívá také nepříjemné hloubkové pocity: pálení, napětí a dokonce v akutních případech i svědění. Ať už tyto příznaky vidíte nebo cítíte, ve většině případů bývají krátkodobé. Nicméně někdy jsou tyto symptomy i dlouhodobější nebo chronické. Proto je důležité pravidelně doplňovat naší pleti nejen lipidy, ale také dostatečnou hydrataci. Posílíte tak právě bariérovou funkci pokožky.
 
Jak řešit citlivost pleti?

Určitě je vhodné v takovém případě problémy nezanedbat a o pleť klientky odborně pečovat v salonu s následnou péčí doma.
 
My Vám zde přinášíme alespoň pár rad, co by v kosmetice pro citlivou pleť rozhodně nemělo chybět a proč. Samozřejmě i naše přírodní kosmetika Alissa Beauté využívá těchto látek, a to např. v řadě DERMA SENSITIVE, kterou nyní v novém složení a novém balení představuje. Díky létům zkušeností, vývoji a hlavně neustálé zpětné vazbě profesionálních kosmetických center dosáhla jedinečné podoby. Určitě tak oceníte právě její zklidňující, výživné a šetrné účinky.
 
Co by v péči o citlivou pleť nemělo chybět?
 • Vitaminy a minerály – zvyšují přirozené vlastnosti pokožky a mimo jiné i lepší vázání vody. Důležitý je zejména vitamín E (ve velkém množství obsažen v bambuckém másle a oleji z rýže) a jeho estery, které mají vysokou antioxidační aktivitu, protože jsou schopny tlumit reaktivitu volných radikálů blokováním kaskády dějů vedoucích k oxidačnímu stresu, který způsobuje poškození buněk.
 • Rostlinné výtažky:
  • Borůvka - mnohé léčivé hodnoty borůvky se odvozují od její hlavní složky, antokyanosidů, které mají mocné antioxidační účinky. Tyto sloučeniny pomáhají působit proti poškození buněk volnými radikály. Její extrakt má tedy ochrannou funkci a je využíván pro intenzivní hydrataci a pocit komfortu.
  • Vilín Virginský – Hamamelis – rostlina bohatá na mukopolysacharidy se silným hydratačním, zjemňujícím a ochranným efektem.
  • Entermorpha Compressa - mořská řasa – je bohatá na vitamíny, minerály a proteiny, podporuje regeneraci, hydrataci, prokrvení a zpevnění pleti. Snižuje intenzitu citlivosti pokožky a zvyšuje odolnost pokožky.
  • Růžezklidní podrážděnou pokožku, je dobře snášena i tou nejcitlivější pokožkou. Má antibakteriální a antivirové účinky. Obsahuje velké množství vitamínu C, má vysoce hydratační účinky a funguje jako antioxidant. 
  • Extrakt z Theralózy - neredukující cukr ze skupiny disacharidů. Představuje do určité míry, podobně jako ostatní cukry, zásobárnu energie a uhlíku. Dále však také stabilizuje buněčné membrány, podílí se na stavbě bakteriální buněčné stěny. Zajišťuje správnou revitalizaci pleti. Udržuje v pleti hydrataci.
  • Další jako např. Brusinka, Aloe Vera, Šípek, Jetel, Třezalka
 • Alantoin – je organická sloučenina na bázi močoviny, která je pro své výrazné regenerační účinky s oblibou využívána v kosmetice i farmakologii.
 • Panthenol - respektive kyselina pantothenová, je nezbytná pro udržení zdravé pokožky, při prevenci vzniku a rozvoje vrásek a dalších projevů stárnutí kůže. Využívá se pro její protizánětlivé, hydratační a regenerační vlastnosti.
 • Vzácné oleje - změkčující látky chrání přirozenou hydrataci a poskytují okamžité a dlouhotrvající zvlhčení. Nejčastěji se využívá olejů z mandle, arganu, oliv, rýže anebo semen Limnanthes Alba (Zrcadlovka Bílá).

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi