SKIN MAP - přesně cílená péče pro vaši pleťKaždý z nás je jedinečný originál a i pokožka každého z nás je jiná. Naše pleť vypráví příběh našeho života. Různé části obličeje poskytují svědectví o úžasné osobní životní cestě, kterou každý z nás denně prožívá... Vrásky, ochablá pokožka, tmavé skvrny… jsou záznamy, jež nalézáme na ,,mapě“ naší tváře.
Náš vzhled není spojen pouze s našimi geny, ale je též výrazně ovlivněn naším životním stylem a vnějšími negativními vlivy, které mohou podporovat selektivní aktivaci nebo deaktivaci genů a přeprogramovat buněčnou aktivitu.

A jaký je pak výsledek těchto jevů, které nazýváme epigenetické?
Zpomalení buněčné obnovy a regenerace tkání, snížení vitality a metabolické aktivity a urychlení stárnutí kůže. To se pak projevuje zvýšenou tvorbou vrásek, ztrátou tonusu a zhoršením kožní bariéry.
Co si představit pod pojmem EPIGENETIKA?
Epigenetika (odvětví genetiky) je vědní obor, který zkoumá vliv vnějšího prostředí a životního stylu na naši DNA.

Co tedy dělat, když pokožka obličeje trpí hned několika problémy zároveň a my je potřebujeme řešit rychle s přesně cílenou a intenzivní péčí?
Na trh přichází nová linie SKIN MAP od Diego dalla Palma, což je ULTRA-PERSONALIZOVANÁ METODA, která nabízí nový přístup v profesionální péči o pleť a řešení specifických potřeb různých oblastí obličeje klienta. Jedná se o silné ošetření s ultra účinným efektem pro rychlé a extra viditelné výsledky. Nová řada SKIN MAP se opírá o zcela nové aktivní látky, jejichž účinek vychází právě z poznání epigenetiky.

Jaké inovativní aktivní látky linie SKIN MAP obsahuje?
Zmiňovala jsem význam epigenetiky pro kosmetologii a výsledkem těchto poznatků je aktivní látka ROYALLACTIN EPI - peptid. Jedná se o inovativní bio-mimetický peptid, vyvinutý v pokročilých epigenetických studiích. Urychluje regeneraci epidermu a pomáhá napravovat škody způsobené negativními vnějšími vlivy a nezdravým životním stylem. Mimořádný anti-aging efekt této látky stimuluje regenerační procesy a zanechává pokožku pevnější a zářivější. Při sestavování tohoto vysoce účinného peptidu se vědci inspirovali v přírodě, konkrétně u včel. Předlohou jim byla látka ROYALACTIN, která je obsažena v mateří kašičce. A proč zrovna u včel? Příroda má spoustu neotřelých, zajímavých a chytrých řešení, kterými stojí za to se inspirovat. Tak tedy všechny včely v úlu se rodí s podobným genetickým uspořádáním. Jejich následná specializace na včely ,,dělnice“ nebo ,,královny“ není spojená se změnami v jejich DNA, ale s epigenetickými změnami - je ovlivněna jejich stravou. Strava budoucí včelí královny se skládá z mateří kašičky, která je bohatá na ROYALLACTIN - epigenetický regulátor,jenž podporuje následnou expresi genů zodpovědných zejména za růst a ukládání vajíček, což je nejdůležitější funkce odlišující královnu od ostatních včel. Tak to byl příběh včel, ale vraťme se ke SKIN MAP.

Další nemálo zajímavá látka s trochu strašidelným názvem v nové linii SKIN MAP je ,,DRAČÍ KREV“. Nelekejte se, žádné zvíře nepřišlo k úhoně! Jedná se o pryskyřici, které se říká Sangre de Drago tedy dračí krev. Získává se ze stromu Croton lechleri, jenž roste hluboko v amazonských pralesích. Jeho koruna má tvar deštníku. Při naříznutí kůry stromu vytéká tmavě červená míza podobná krvi. A tvar semen připomíná draka… Tato aktivní látka je silně antioxidační, protizánětlivá, hojí rány a posiluje bariérovou funkci pokožky.

Zmínit bych se měla také o
 • ASCORBYL TETRAISOPAMITTE - vysoce stabilizovaném biologickém vitamínu C. Je to silný bojovník proti zarudnutí, vráskám a tmavým skvrnám.
 • ZESÍLENÉ KYSELINĚ HYALURONOVÉ tech - vytváří na povrchu neviditelný 3D efekt okamžitého liftingu.
 • BIOMIMETIC CERAMID CPX- vyrovnává a posiluje funkci bariéry pokožky a chrání ji před negativními vnějšími vlivy.
 • REVIVYLstimuluje epidermální přeměnu a chrání mikroflóru pokožky.
 • MATT Film tech- látka absorbující přebytečný maz, řeší nedokonalosti pleti a redukci rozšířených pórů.
Jak vidno, z výčtu aktivních látek, je zřejmé, že můžeme skutečně v jednom ošetření SKIN MAP zacílit hned na několik potíží sužující pleť našeho obličeje pomocí pěti speciálních sér:
 1. ANTI-OX BOOSTER – ochrana a regenerace
 2. 3D SCULPT BOOSTER- zpevnění a lifting
 3. NEW LIGHT BOOSTER - jas a vitalita
 4. INSTANT MATT BOOSTER – mat a regulace
 5. STOP RED BOOSTER – pocit pohodlí, proti zarudnutí 
,,Jedním tahem“ tak lehce vyřešíte problém se ZTRÁTOU TONUSU, CITLIVOSTÍ PLETI, KOŽNÍM MAZEM a BAREVNOU NEJEDNOTNOST. Během jednoho ošetření můžete aplikovat i několik sér dle potřeb jednotlivých zón obličeje klienta. Individuální přístup, široký záběr a inovativní aktivní látky jsou silné benefity nové řady SKIN MAP.

Součástí profi péče je též chromatická zpevňující maska s obsahem mořských polysacharidů, Phyto-flavonoidů a mořských řas. Na závěr ošetření použijeme Antioxidační Anti-Age krém.

Na domácí péči můžeme vybírat opět z pěti výše zmíněných sér a dvou druhů krémů. ANTI-AGE MICRO-OBNOVUJÍCÍ KRÉM (v bílé skleněné dóze), má osvěžující gelovou texturu. Speciálně vytvořený pro obnovu pleti, redukci rozšířených pórů, vrásek a nerovnoměrného tónu pleti.
Druhým krémem je ANTIOXIDAČNÍ ANTI-AGE KRÉM (dóza z černého skla). Tento produkt je bohaté výživné textury, který chrání pleť před oxidačním stresem, volnými radikály, bojuje se známkami chrono i foto stárnutí, redukuje vrásky a ztrátu tonality. Vhodný na pleť matnou, unavenou.

SKIN MAP je tedy ideální zpapování potřeb pleti, protože každá pleť je jedinečná a neustále se vyvíjí a mění. SKIN MAP řeší specifické potřeby každé oblasti vaší tváře.

Tak ozdobte svou tvář usměvem a mějte krásné dny.

Vaše Alena Šuhajová
technoložka Alissa Beauté a Diego dalla Palma
 • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová odbornice na vlasy
Silvie je Brand Manager pro značku Framesi v Čechách i na Slovensku. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Estetica Export provedla rozhovor s Martinem Štěpánem, spoluzakladatelem firmy Italy Style Linea...
Vše, co potřebujete vědět o linii SKIN CODE značky Diego dalla Palma.
Doporučení na Bio Active séra vhodná pro použití po končícím létě, které dodají pleti opět novou energii.