Připravte svou pleť na podzim

Články o pleti

Počasí posledních dnů to na sobě sice nedává příliš znát a babí léto je v plném proudu, ale pomalinku se nám blíží barevný podzim a s ním také změny ovlivňující nejen naši psychiku, ale i naši pleť. Připravte tedy pleť na toto období již v předstihu.

Jistě to všichni znáte. Počasí začne být občas trochu zasmušilé, ráno se Vám nechce vstávat a budík vypínáte minimálně na 3x. K večeru se přidává plíživá zima, rychleji se stmívá a vy byste kolikrát sotva po práci hupli do teplé postele - uložit se k zimnímu spánku.

Vše není samozřejmě tak skličující, jak to může působit, ale jestli chcete zářit i vy jako krásný prosluněný a barevný podzimní den, musíte na to svou pokožku pečlivě připravit.

Podmínky a potřeby pro naši pleť se s ročním obdobím velmi mění. Na jaře se pleť musí připravit na plnou dávku silného sluníčka, v létě jej musíme chránit a doplňovat o hydrataci, co to jde… a na podzim bychom se měli zaměřit na doplnění energie a lipidů, které ji po horkém létě nejen chybí, ale na podzim je naše pleť obzvlášť potřebuje.

Tak jako se střídají roční období, utíkají také léta a než byste řekli „švec“ jsou zde první vrásky. Stárnutí je věc přirozená. Čas je neúprosný a spravedlivý pro všechny stejně, a je umění to zvládnout s určitou dávkou grácie a šarmu. Procesu stárnutí podléhá vše, každý orgán našeho těla. A pleť není žádnou výjimkou. V podzimním období se i tyto procesy více umocňují. Stárnutí můžeme definovat jako pokles schopnosti sebeobnovování, která je spojena se sníženou obranyschopností vůči zevním i vnitřním vlivům a vede plynule k zániku. Některé buňky lidského organismu se přestanou dělit již v období ukončeného embryonálního vývoje. Jiné se naopak dělí a obnovují po celý náš život. Mění se ovšem rychlost a kvalita této obnovy.

Jak tedy ideálně doplnit energii, chybějící lipidy (tuky) a bojovat s projevy stárnutí v tomto období? Zapojte prevenci v podobě pleťové gymnastiky, udělejte si na sebe čas a absolvujte pravidelně regenerační kosmetická ošetření. Nejen, že si psychicky odpočinete, když Vás bude někdo jiný hýčkat, dobijete si trochu pozitivní nálady, ale Vaše pleť Vám bude neskutečně vděčná.

My Vám můžeme jako dokonalou podzimní přípravu pokožky doporučit linii z řady Perfection od značky Diego dalla Palma, která chrání celistvost buněčných membrán pleti a pomáhá jí tak udržovat obsah lipidů pro dlouhodobé zvláčnění, hydrataci, regeneraci a omlazení i velmi suché, popraskané kůže. Abychom pak chránili pleť před vnějšími vlivy a dehydratací je potřeba posílit mezibuněčné pojivo, které využívá jako bariéru, a k tomu nám nejlépe poslouží hlavně ceramidy, cukry a aminokyseliny. Všechny tyto složky spolu dohromady tvoří nezbytnou součást potřebných látek pro Vaši pleť v době podzimního počasí.

Nečekejte a připravte se na podzim s námi. ;)

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi