Divoká krása kašmíru

Články o pleti

Na světě je spousta míst, o jejichž kráse nemáme ani ponětí. Jedno z nich je právě drsné prostředí oblasti Kašmíru, místa kde vzniká „zlaté vlákno“, vzácná surovina získávaná denně tisíci nomády chovajícími malá plemena himalájských koz. Krajina se pyšní kontrastem vysokých hor, nad kterými se téměř neustále vznáší romantická mlha, spolu s oblastmi plnými jezer, nedotčenou panenskou přírodou, ale i drsnými podmínkami. Bohužel je země silně zmítána náboženskými nepokoji, což jí na turistice ani na hospodářství nepřidá. Pokud chcete zažít nejjemnější dotek a sílu opravdové přírody, nemusíte absolvovat úmornou cestu dlouhou tisíce kilometrů. Je to sice jen směšně malý zlomek, co Vám mocný Kašmír může nabídnout, ale využijte toho nejcennějšího, co má, účinné a čisté látky, které Vám dodají jedinečný pocit, a to ať je použijete v kosmetice, nebo jako příjemný módní doplněk.

A proč je kašmírská vlna tak jemná? Vlna se stříhá na krku zvířete, kde je nejjemnější, pak se posílá do údolí Kašmíru, kde se pečlivě zpracuje, většinou se tká a proměňuje v šátky a šály, nebo právě vzácné aktivní látky s mimořádnými účinky v kosmetice. Není výjimkou, že se cena takového šátku může vyšplhat v přepočtu až na 15.000 Kč. Čím drsnější podmínky k životu, tím je kvalita vlny vyšší. Má totiž významnou ochrannou funkci. Díky tomu se v tomto nehostinném regionu mezi krajinami Ladak ve státě Džammú a Kašmír na severu země nedaleko Číny každoročně vyrobí kolem 50 tun této velmi vyhledávané vlny.V době podzimu je únava a naše špatná nálada na denním pořádku. Neblaze se tak odráží i na našem vzhledu, zejména pak na pleti, která může působit nezdravým dojmem, získává nehezký našedlý podtón, je nepřirozeně matná, bez vitality a energie. Pokud žádná jednoduchá pravidla nezabírají a cítíte, že Vás podzim zmáhá, může být návštěva kosmetického salonu tím pravým balzámem pro Vaši duši.  Vzpomeňte si právě na oblast Kašmíru, kde v těžkých podmínkách denně pracují pro ten kousek suroviny, o který se s Vámi můžou podělit. Nechte se tedy hýčkat nejčistší sílou přírody. Hoďte za hlavu zbytečné starosti a chmury a nechte se rozmazlit.

Produkty s obsahem kašmíru Vám pomohou bojovat s unavenou a vyčerpanou pletí. Bílkoviny obsažené v kašmíru mají jedinečné účinky a jsou vhodné pro ošetření všech typů pleti. Kašmír dodává pokožce dokonalou hebkost, měkkost a hladkost, má silné regenerační účinky a zvláčňuje kůži. Především však doplňuje do pleti věkem ubývající kolagen a elastin, které tvoří základ naší pleti. Jejich ubýváním se pak na ní objevují vrásky. Ošetření s extraktem kašmíru je extra regenerační a výsledkem je vyhlazená a dokonale hebká pleť a méně hluboké vrásky.

Vyzkoušejte produkty značky Alissa Beauté z řady Cashmere a nechte se hýčkat. Kašmír a další aktivní látky, jako jsou extrakty z mořských řas, bambucké máslo nebo rýžový olej, jsou zárukou viditelného výsledku. Tato linie je vhodná i na velmi citlivou pleť. Kompletní péče zahrnuje krém, masku a bioaktivní látku.

Připravte svoji pleť na podzim!

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi