Pleť čistá jako porcelán

Články o pleti

ODZVONILO PIGMENTOVÝM SKVRNÁM A FLÍČKŮM…

Výzkumy dlouhodobě potvrzují, že většina mužů preferuje přirozenou krásu u žen a co víc, světlá pleť je pro ně mnohem atraktivnější než bronz, který se v létě snažíme poctivě nachytat u moře nebo místního rybníka, a vůbec nejhorší varianta je „vylepšený“ odstín ze solárního studia. Snědé pleti odzvonilo i v módních domech a trend porcelánově bílé pleti se vrací zpět na přehlídková mola a vizážistické show. Ženy s přirozeně světlou pletí mají tedy o starost méně a ve své podstatě i štěstí. Ženy s tmavší pletí sahají pro dosažení éterického vzhledu po radikálnějším řešení.

Mít porcelánově či alabastrově bílou pleť už v dávných dobách vypovídalo o urozeném a vznešeném původu její nositelky. Tmavou pleť mělo pouze dělnictvo, které pracovalo na polích, a ženy z vyšších vrstev se před slunečními paprsky schovávaly pod elegantními deštníčky. Světlá pleť vyvolává dojem křehkosti a zranitelnosti především u mužského pokolení. Která z nás by se nechtěla na chvíli proměnit v jemnou princeznu? Světlá nebo až bílá pleť je nadčasová, sofistikovaná a elegantní. Tento trend se velice rychle rozšířil po celém světě a například ženy v Jižní Americe využívají nejrůznější metody bělení pleti a proměňují se z temperamentních žen v éterické víly. Ani v tolik známých telenovelách, u nás populárních především v 90. letech, nenajdeme hlavní hrdinku, jež by neměla dramaticky bledý vzhled.

Nejde ovšem jen o to mít světlý odstín pleti. Velice důležité je také to, aby pleť byla čistá, hladká a například bez jizviček po akné nebo pigmentových skvrn. Pigmentové skvrny mohou vzniknout při pobytu na sluníčku, ale ne za všechny je zodpovědné právě slunce. Nehezké hnědavé flíčky se na naší tváři mohou objevit během těhotenství, při užívání hormonální antikoncepce, v důsledku oslabené funkce jater, vnitřních onemocnění nebo po nešetrných invazivních kosmetických zákrocích.Problém pigmentových skvrn je řešitelný. Ženy se však často uchylují k radikálním a nešetrným zákrokům s cílem pleť alespoň trochu zesvětlit. Zkouší různé „zaručené“ domácí recepty jako je například kašička z citronu, bílku a soli, lázeň z mléka nebo heřmánku, potírání pleti rozpůlenými kuličkami hroznového vína, rozmačkané kiwi a mnoho dalších „osvědčených“ tipů. Některé se dokonce rozhodnou pro chemické řešení tohoto problému. Všechny tyto metody mohou ale pleti spíše ublížit.

My pro vás máme řešení. Specifická linie Whitening velice šetrným a přitom účinným způsobem působí proti pigmentovým skvrnám.
Především díky AHA kyselinám je výsledek zaručen. Tyto kyseliny se nacházejí výhradně v přírodních produktech. Narušují proteinové vazby mezi odumřelými buňkami na povrchu kůže, odstraňují je a odkrývají pod nimi buňky jasnější a zdravější. Pomáhají v boji proti akné, zesvětlují pigmentové skvrny a jsou i účinným hydratačním prostředkem. Whitening peeling velice šetrně odstraňuje odumřelé buňky s nahromaděným pigmentem a napomáhá k vybělení skvrn. Je vhodný také na ošetření jizviček způsobených tvorbou akné. Bioaktivní látka kyselina mandlová rovněž působí velice dobře na aknózní pleť a zmírňuje maštění pleti. Kompletní ošetření Alissa Beauté Whitening naleznete ve všech dobrých kosmetických salonech. Obraťte se na svoji kosmetičku a bojujte s pigmentovými skvrnami nebo jizvičkami po akné již dnes. Kompletní postup zahrnuje 3-6 ošetření v salónu a následnou každodenní speciální vybělující domácí péči. 
 

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi