Jak hodně péče věnujete krku a dekoltu?

Články o pleti

Pečujete o sebe? Snažíte se dělat první poslední pro svoji pleť?

To, proč většina žen - a jejich stále více - věnuje větší pozornost lepší péči o svoji pleť, je ta, že se chceme udržet krásné, atraktivní, spokojené sami se sebou a také jakoby toužíme zpomalit proces stárnutí.

Ruku na srdce. Kdo z vás si pečlivě pěstí svůj obličej, ale většinou na krk už nedojde? A právě zde se nejvíce ukáže, kolik nám je právě let. Partie krku a dekoltu, stejně jako obličeje, jsou vystavované agresivním vnějším vlivům a trpí. Na rozdíl od obličeje má však krk jednu nevýhodu. Pleť je zde mnohem tenčí, s rychlejší ztrátou kolagenu a elastinu. Tím dochází k rychlejšímu povadání (i vlivem gravitace), tvorbě  vrásek a pleť tak nějak začíná připomínat „šarpeje“. Ale náš krk zaslouží stejnou péči jako náš obličej. Proto je potřeba i krku a dekoltu věnovat zvýšenou péči a používat speciální produkty určené na tyto partie. A abyste drželi krok s dobou, tak posledním hitem v kosmetickém průmyslu je speciální ošetření krku a dekoltu s obsahem rostlinných kmenových buněk.
 

A pokud Vás zajímají další praktické rady, jak si udržet mladý vzhled, tady jsou:
  • Pečlivé čistění je důležité. Pokožka na krku je po celý den vystavena ataku nečistot a škodlivin. Při ranní a večerní očistě pleti čistícím mlékem a tonikem proto nekončete na bradě, ale pokračujte pečlivě až dolů k dekoltu.
  • Pravidelné krémování by mělo být součástí každodenní péče. V této části těla je pokožka tenčí a jemnější než jinde, proto potřebuje pravidelný doping a výživu. Kromě krému jí občas dopřejte o stupeň lepší péči v podobě séra. 
  • Nezapomeňte na správný směr aplikace, protože špatné nanášení krému můžete napáchat víc škody než užitku. Pro maximální efekt postupujte vždy střídavě plochou obou rukou zdola nahoru k hraně čelisti, nikdy ne obráceně. Rozhodně se nedoporučuje kůži v této oblasti hrubě třít či roztahovat do stran.
  • Peeling jednou za čas. Poskytněte svojí pokožce také péči navíc. Ošetřete ji pomocí šetrného peelingu, ale pozor. Nepoužívejte peeling na tělo, ale na tvář, která je stejně citlivá.
  • Správné držení těla má na vrásky na krku svůj vliv. Možná jste si toho nevšimli, ale když máte skloněnou hlavu například při čtení, tvoří se Vám hluboká vráska uprostřed krku, která jde ve finále jen velmi těžko odstranit. Držení těla je tedy potřeba hlídat celý den a samozřejmě nejen kvůli vráskám na krku. ;)
Posilujte kůži na krku a vyzkoušejte jednoduchý cvik, který můžete dělat třeba kdykoli během dne. Vložte Váš ukazováček do pusy a lehce se do něj zakousněte a napínejte svaly na krku. Naznačte hluboké zívnutí, ale držte přitom ústa zavřená. Soustřeďte se na zatnutí všech svalů. Popřípadě zatněte pěsti, podepřete si jimi bradu. Pěstmi se snažte tlačit bradu nahoru, ale působte přitom bradou protitlak. Je to velice jednoduché a účinné. Vyzkoušejte to a budete sami překvapeni.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi