Významné a účinné látky v kosmetice

Články o pleti

Pokožka je náš největší orgán. U dospělého jedince zaujímá 1,5 - 2,0 m2. Skládá se z několika různých vrstev, každá vrstva má jinou funkci a o všechny je třeba pečovat. Pokožka je zrcadlo naší duše. Je barierou mezi naším vnitřním já a okolním světem. Dnes se zaměříme na část látek, které jsou využívané v kosmetickém průmyslu právě k péči o naši pokožku. Co jsou zač, jak vznikají a jaký mají na naši pokožku vliv?
 
Vitamin C – Vitamín C je velmi významným antioxidantem, který nás chrání před působením volných kyslíkových radikálů, které kůži poškozují. Tento vitamín podporuje tvorbu kolagenu a chrání buňky před vznikem vrásek. Udržuje pleť napjatou a elastickou. Jeho účinky hledejme hlavně v prokrvení a projasnění pleti, protože právě vitamín C napomáhá přirozenému odlupování odumřelých buněk. Pečuje tak o cévní systém v kůži, a tím o lepší prokrvení a zvýšený přívod živin. Často se využívá u přípravků řešících problémy s pigmentací. Dodává pleti zdravý tón.
 
Vitamin E – Nejvýznamnějším antioxidantem v těle je bezesporu právě tento vitamín E. Má významnou schopnost stimulovat regeneraci buněk a buněčných membrán. Chrání tělo před působením škodlivých radikálů a odbourává škodliviny. Bylo prokázáno, že užíváním vitamínu E denně chráníte kůži před poškozením UV zářením, vznikem vrásek, a zlepšujete tak stav své kůže. Využívá se tedy hlavně díky svým účinkům v boji proti volným radikálům, pro regeneraci a antiaging.
 
Vitamin A – Vitamin A (a jeho deriváty a karoteny - provitaminy) podporuje obnovu buněčné struktury pokožky a pomáhá udržovat pleť jemnou a pružnou. Tím zpomaluje její stárnutí. Proto má velký význam pro pleť starších osob (seniorů), jejichž pokožka není tak vláčná jako u osob mladých. Přidává se dnes do kosmetických přípravků (spolu s dalšími složkami, především vitaminem C a E ) pro zmírnění hlubokých rýh, vrásek a také pigmentových hnědých skvrn stáří. Jeho předností je také regulace tvorby kožního mazu, který má za úkol řídit rovnováhu vlhkosti pokožky. Při nedostatku vitamínu A má kůže sklon k přesušení a vzniku fleků, je tedy velmi důležitý pro její regeneraci.
 
B komplex - Nejvíce významný vitamín B pro pleť je biotin, který je součástí kůže, vlasů i nehtů. Jeho i mírný nedostatek může způsobovat svědění, šupinatění kůže a další kožní problémy včetně padání vlasů. Vitamín B1 pomáhá při hojení ran a pásového oparu. Vitamín B5 pomáhá předcházet vzniku vrásek a společně s biotinem a inositolem podporuje růst vlasů. Nedostatek vitamínů B mívá za následek zvýšení mastnoty pleti a tvorbu akné. Pro lepší vstřebatelnost a účinek je ideální vitamíny skupiny B vždy užívat ve formě komplexu.
 
Argan – Jedná se o výtažek z vzácného marockého stromu Arganie Trnité, který dokáže přežít i v těch nejtěžších podmínkách. Nejčastěji se využívá ve formě oleje. Je velmi bohatým zdrojem výživy a hydratace. Má vysoký podíl vitamínu E. Díky vysokému podílu karotenoidů, chrání pleť před UV zářením a regeneruje pokožku. Navíc stimuluje přirozené obranné mechanismy pro ochranu pokožky před nepříznivým vlivem vnějšího prostředí (prach, alergeny apod). Brzdí růst rakovinotvorných buněk.  Obzvlášť vhodný je proto i na suchou a oslabenou pleť. Zužuje póry a pokožku nedráždí. Produkty s obsahem arganového oleje jsou omlazujícím a regeneračním elixírem pro všechny typy pokožky. Zjemňují a vypínají pleť a díky obsahu silných antioxidantů poskytují pleti dlouhodobou ochranu. Je vhodný také hlavně pro aknózní pleť.
 
Hroznové víno - Vinná réva je jednou z nejstarších kulturních rostlin. Její plody – hroznové víno – obsahují více než 1000 látek prospěšných pro náš organismus. Jsou bohaté na cukry a na vitamíny B, C a E, ale obsahují také vlákninu, ovocné kyseliny, minerální látky a řadu dalších složek, které příznivě ovlivňují naše zdraví. Hroznové víno, zejména pak olej z jadérek, je navíc bohaté na polyfenoly, draslík a resveratrol, což je silný antioxidant, který zpomaluje proces stárnutí buněk. Polyfenoly stimulují a chrání pružnost jemných cév, zvyšují odolnost vlásečnic v kůži a stimulují kožní mikrocirkulaci. A co víc - také podporují hydrataci kůže, chrání důležité kožní lipidy a proteiny a zpomalují stárnutí pleti. Ovocné kyseliny obsažené v hroznech podporují produkci kolagenu a zvyšují hydrataci i pružnost pokožky. Vhodné jsou jak na vrásky, tak i na rozšířené póry nebo akné.
  
Pokud byste chtěli aplikovat aktivní látky co nejúčinněji do Vaší pokožky, můžete vyzkoušet extrakty z vitamínů, minerálů a dalších pleti prospěšných látek v podobě celé řady bioaktivních látek linie Alissa Beauté. Tyto čisté aktivní látky umožňují individuální přístup, jednoduchou aplikaci, garantují vysokou kvalitu a okamžité dlouhotrvající účinky. Získávají se z přírodních zdrojů – z rostlin, ovoce, květin a z moře.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi