Jak stárne Vaše pleť?

Články o pleti

Všichni to známe. Pokud chceme udržet naši pleť celkově zdravou, existuje pár zaručených pravidel, které umí zázraky, ale jsme jen lidé, a ne každý dodržuje tato pravidla opravdu do puntíku. Jistě je znáte, avšak bohužel i Vám se občas stane, že nejste 100% chráněni před UV zářením, kouříte nebo se pohybujete v prostředí okolo kuřáků, nestíháte, špatně jíte, pijete alkohol, někdy možná flámujete a určitě využíváte k dorozumívání nejen sílu slova, ale také mimiku. Samozřejmě, že to nemusí být pravidlem, ale ruku na srdce, kdybychom dodržovali všechna pravidla, byli bychom jako roboti a svět by byl možná až příliš striktní a distingovaný.  Jak plyne čas, všechny tyto drobné neřesti se jako zpětné zrcadlo odrážejí na naší pleti. Metabolická výměna mezi buňkami se nezadržitelně narušuje, přirozené funkce pokožky se zpomalují a snižuje se její schopnost syntetizovat kolagen, elastická vlákna a lipidy. Výsledkem jsou stále viditelnější kožní problémy:
  • horizontálně ztrácí pleť svou přirozenou pevnost a snižuje se její pružnost, vznikají vrásky a mimické linky, zejména v oblasti jemné pokožky, jako jsou čelo, oči a rty
  • vertikálně se oslabuje mezibuněčná komunikační síť, zpomaluje se efektivita metabolické výměny pokožka ztrácí hustotu a objem do hloubky, což v konečném důsledku způsobuje povadání pletiCo je to kolagen a elastin? A proč jsou pro nás v boji proti stárnutí tak důležité?

KOLAGEN
Je přírodním PROTEINEM. Jeho vlastností je uchovat v pokožce VLHKOST A ÚČINNÉ LÁTKY. Je stavební látkou pleti, která se v ní do cca 25. roku života přirozeně tvoří, pak již UBÝVÁ. Celkově se dá říci, že množství kolagenu v pleti klesá společně s rostoucím věkem, nicméně některé druhy kolagenu se chovají odlišně.

ELASTIN
Elastin je PROTEIN PODOBNÝ KOLAGENU, který je hlavním komponentem ELASTICKÝCH VLÁKEN. Elastin tvoří hlavní součást pružných (elastických) vláken ve tkáních živočichů (vlákna šlach, průdušek, plic a cévních stěn). Obsahuje vysoký podíl glycinu, prolinu a alifatických aminokyselin (alanin, valin, leucin a isoleucin).

Snadným řešením pro zastavení stárnutí pleti je péče z řady LIFT AGE  od značky Alissa Beauté, která právě doplňuje a obnovuje funkce kolagenu a elastinu v pleti. Vyhladí a vypne vrásky. Pleť zanechá hebkou, vypnutou a prozářenou.  Je doporučována právě na pleť povadající, se známkami stárnutí a s tvorbou vrásek, nejen jako aktivní prevence, ale také jako zaručený prostředek pro obnovu pleti. Toto ošetření je vhodné aplikovat rovněž u pleti kolem 30tého roku. Tato řada byla uvedena na trh jako novinka na přelomu roku 2013/2014 a nyní patří mezi nejoblíbenější přípravky v pleťové péči zmiňované značky.

Jestli ji neznáte, měli byste to určitě napravit. ;)

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi