Jak jaro ovlivňuje pH naší pleti?

Články o pleti
Jak jaro ovlivňuje pH naší pleti?

Jaro, léto, podzim, zima… Ano, každé z těchto období má svá pro i proti a působí jinak na naši pleť. Jedno však mají společné. Ovlivňují pH naší pleti.
 • Proč je pH pleti důležité?
 • Co způsobuje s pletí nevyrovnané pH?
 • Jak jednoduše obnovit a udržet pH?

Jak jaro ovlivňuje pH?

Po zimě bývá člověk trochu unavený. Tělo se budí z klidového období a potřebuje načerpat novou sílu. Naše tělo se musí psychicky, ale také fyzicky, připravit na tyto změny, revitalizovat se a detoxikovat. Jarní sluníčko má velkou sílu, a měli bychom mít proto na paměti, že může i negativně působit na naši pleť. Pokožka není na náhlý a silný nápor slunečních paprsků připravena. Pleť je vystavovaná „aprílovým“ rozmarům počasí a výsledkem bývá citlivá pokožka.  Měli bychom se tedy soustředit na udržení její rovnováhy neboli pH.

Co je to pH?

pH je číslo, kterým v chemii vyjadřujeme, zda roztok reaguje kysele, či naopak alkalicky (zásaditě). Jedná se o stupnici s rozsahem hodnot většinou od 0 do 14, přitom neutrální pH je 7. U kyselin je pH menší než 7. Čím menší číslo, tím „silnější“ kyselina. Naopak zásady mají pH větší než 7 a samozřejmě platí, že čím větší číslo, tím „silnější“ zásada.

Jaké je správné pH naší pleti?

Naše pokožka je největším orgánem, který lidské tělo spravuje. Odráží velkou část vnějších vlivů a funguje jako ochranná bariéra, proto bychom o ni měli také zodpovědně pečovat. Jaké je tedy její pH?
 • vrchní vrstva kůže má hodnotu přibližně pH 5,5
 • spodní vrstvy mají pH téměř neutrální 7,0
 
Proč je pH kyselé na povrchu?

Toto kyselé svrchní pH kůže má velký význam pro udržení rovnováhy pokožky. Díky tomuto prostředí se aktivují enzymy nezbytné k syntéze tukových buněk. Ty hrají důležitou roli v jednotnosti svrchní vrstvy pleti a při vytváření ochranné bariéry pokožky. Mírně kyselé pH podporuje uspořádání tuků v kožní bariéře. Tzn. že pokud bychom měli pH pokožky neutrální, bránili bychom tak syntéze tukových buněk a oslabovali bychom si tak svou rovnováhu.
 
Jak ovlivňuje pH procesy v pleti?

Pečujte o svou pleť tak, aby její pH bylo spíše kyselejší, než-li zásadité. A to z těchto důvodů:
 • výživné látky se lépe dostávají do správných míst
 • tělo si jich více uchová pro další proces
 • lépe se pleť regeneruje, i přestože byla kůže jakkoliv poškozená - ať mechanicky, nebo chemicky
 • zabráníte povadání pleti a začínajícím vráskám
 • zabráníte rozmnožování baterií, které způsobují zánět
 • zabráníte zanášení pleti odumřelými buňkami
 
Jak udržet pH pleti v rovnováze?

Snadno tohoto docílíte, pokud zvolíte správnou kosmetickou péči. Pokožku pravidelně čistěte pouze pomocí kvalitního čistícího mléka a tonika. Aby byla pleť čistší a zdravější do hloubky, podrobte ji jarnímu peelingu.

Dále nezapomeňte nanést přírodní a šetrnou péči kompenzační sérum z čistící řady Alissa Beauté ESSENTIAL, která Vám poskytne nejen tedy zmiňovanou hydrataci, ale hlavně vyrovná Vaše pH. Tento malý zázrak je vhodný pro všechny typy pleti a má velké regenerační, zklidňující a zjemňující účinky. Zanechává pleť vyrovnanou a svěží, bez šupin a poškození. Pokud jej navíc zkombinujte s proteinovým sérem Alissa Beauté obsahujícím kolagen a elastin, výsledek na sebe nenechá čekat.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi