Jaký je význam rostlinných kmenových buněk?

Články o pleti
 
Ošetřujete v salonu klientky nad 40 let? Vyzkoušeli jste již na nich ošetření s rostlinnými kmenovými buňkami? Výsledek Vás i je překvapí …

Snad každá žena touží vypadat mladě. Nicméně není jednoduché si tuto mladost udržet. A to jak vnitřní, tak i tu vnější. S přibývajícím věkem nám přibývají vrásky a už dávno se nedá spoléhat na to, že když moje babička a maminka mají krásnou pleť ve stáří, zdědím to po nich. Ano, všichni máme nějaké genetické dispozice, které naší pleti udávají jisté předpoklady, avšak své geny můžete z více  jak 70% ovlivnit. Asi to pro Vás nebude převratná novinka, ale možná ještě také nevíte úplně vše o možnostech omlazení pomocí rostlinných kmenových buněk.

Co to tedy kmenové buňky vůbec jsou a jak je správně využít?

Jedná se o základní buňky, z kterých vznikl život. Mají prakticky neomezený potenciál k vlastní regeneraci a reprodukci buněk, jež jsou s nimi identické. Spodní vrstvy pokožky totiž obsahují kmenové buňky s téměř neomezenou schopností dělení a reprodukce. Kmenové buňky jsou „univerzální“ (bez specifické funkce) a schopné potenciální přeměny na jakoukoli tkáň. Jakmile se však stanou jednou specifickými buňkami, ztrácí svoji schopnost přeměny.

Pokožka je největším ložiskem kmenovým buněk, které přinášejí vlastní buněčnou obnovu, ochranu integrity tkáně, regeneraci a obnovu. Během stárnutí kmenové buňky „usínají“, pokud nejsou odpovídajícím způsobem stimulovány, aby vytvářely nové buňky. Během “spánku” nedochází k regeneraci epidermálních kmenových buněk. Pro reaktivaci reprodukční schopnosti těchto buněk je třeba spustit procesy, které „spící“ buňky povzbudí, a to jejich stimulací. Dojde k tvorbě nových epidermálních buněk a obnovení celistvosti pleti. Epidermální kmenové buňky tak jsou aktivovány rostlinnými kmenovými buňkami, které spustí řetězovou reakci urychlující buněčnou obnovu.

Jak fungují rostlinné kmenové buňky v pleti:

Rostlinné kmenové buňky se získávají z pupenů rostlin, spodní části kořenů a tvrdých tkání. Mají schopnosttotipotence (schopnost buňky vytvořit jakýkoliv typ buňky v organismu), což znamená, že se dokáží vyvinout v jakoukoliv tkáň. Rostliny dokonce dokáží na základě jednotlivých totipotentních buněčných skupin přeměnit celý organismus. Tento mechanismus je řízen rostlinnými hormony AUXINY. Tímto způsobem tedy mají rostliny schopnost obnovit unavený organismus díky aktivaci vlastních multipotentních kmenových buněk. Díky velice speciální technologii je možné využívat jich také v oblasti kosmetiky, ke zlepšení schopností obnovy vlastní silou a dlouhověkosti epidermálních buněk. Mají dlouhou životnost, která zajišťuje reaktivaci vitálních procesů buněk pokožky.

Účinek rostlinných kmenových buňek:
  • podporují regeneraci pokožky
  • podporují její mladistvost a vitalitu
  • eliminují vrásky
  • formují keranocyty
  • stimulují fibroblasty
  • spouští biochemické procesy zodpovědné za regeneraci pokožky

Zkrátka Vaše pleť aktivuje všechny své potřebné mechanismy proto, aby byla opět vyplněná, pevná a jasná…

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi