Hoďte problémy s aknózní pletí za hlavu jednou pro vždy

Články o pleti

Každý z nás to zná… Ať je nám jen 15 let, nebo 30 či 50.

V průběhu života postihne akné - chronické onemocnění kůže - alespoň jednou 85-100% lidí. Takže skoro každého z nás. Tudíž se jistojistě jedná o jeden z nejčastějších problémů pleti, s kterými se můžeme setkat, zejména pak v období puberty, kdy bývá nejběžnější, ale výjimkou není ani věk mezi 40 a 50 roky. U většiny lidí akné vymizí v období mezi 20. až 23. rokem, avšak ve výjimkách se s ním může člověk potýkat také celý život. Je to ovlivněno většinou hormonálními změnami (těhotenství, menopauza, menstruace atd.), stresem a špatnou životosprávou. My si s nimi však již umíme hravě poradit. Jak? Koukneme se na to z blízka…
 
Jaké jsou příčiny akné?
 
Akné vzniká zánětem vývodů mazových žláz v důsledku jejich uzavření. Nahromaděním odumřelých buněk kůže, které ucpávají póry. Stagnace sekretu mazových žláz má za následek jejich poškození a vznik hlubokého zánětu, po kterém zůstávají jizvy. 
 • příliš mastná péče
  Myslíte to sice dobře, ale co je mastné, neznamená, že je pro Vaši pleť, to nejvýživnější. Je možné, že díky používání mastných těžkých krémů máte pleť plnou zanícených pupínků. Vyzkoušejte lehčí texturu krému - bez minerálních olejů a parafínu.
 • bakterie
  Udržujte rovnováhu pleti. Zdravá pleť si vytváří přirozený ochranný, lehce kyselý film, nepřátelský vůči bakteriím. Když je film porušen, třeba mýdlem nebo krémem, bakterie mají skvělé podmínky pro přežití. A způsobují záněty. Zkuste použít kosmetiku s neutrálním pH (5,5 a nižší) a hlavně zapomeňte na agresivní pleťové vody pro teenagery. Ideálním produktem na čištění pleti jsou čistící pleťová mléka a tonika. Dále se vyhněte slanému jídlu a také bílému pečivu.
 • hormonální nerovnováha
  Často můžete pozorovat problémy s pletí v období těsně před periodou nebo po vysazení antikoncepce, pak jsou příčinou hormony. Při opravdu vážných problémech zajděte k doktorovi a nechte si udělat hormonální vyšetření. 
 • mačkání pupínků
  Na nepromyšlené akce zde není prostor. Domácí čištění pleti je velké riziko a může dojít k jejímu podráždění a zhoršení zánětů. Navíc, čím více si pleť hloubkově čistíte, tím více se bude zanášet, neboť se tím zbytečně dráždí mazové žlázy, které produkují více mazu. Ideálním řešením je však návštěva kosmetičky, která pleť šetrně hloubkově vyčistí např. za pomocí nové technologie ultrazvukové špachtle. Zamezí tak i nehezkým jizvičkám.
 • kouření
  Nikotin zvyšuje produkci tuku v pleti a způsobuje její větší citlivost k hormonálním výkyvům. Akné kuřáků nebývá tolik zánětlivé, většinou jde o černé tečky a menší pupínky. Jedinou pomocí je přestat kouřit.
 • jídlo
  Tělo může být na některé potraviny přecitlivělé a reaguje na ně zánětlivými pupínky. Pokud se vám zdá, že se pleť zhoršuje po konzumaci některých jídel, nechte si udělat test na potravinovou intoleranci. Teprve podle výsledků omezte příjem čokolády, mléka, bílého cukru, brambor…
 • mnoho slunce
  Mylně si můžeme myslet, že sluníčko naši pleť zlepšuje. Ano, samozřejmě že zlepšuje, ne však pleť problematickou. Kůže vlivem sluníčka zesílí, uzavřou se vývody mazových žláz a vznikají záněty. Může se zdát, že se její stav s opálením zlepšuje, ale většinou jde o optický klam způsobený pigmentací a zneviditelněním (ale ne vyřešením) problémů.
 • stres
  Tělo na stres reaguje zvýšenou produkcí mužských hormonů, což má za následek znečištěnou pleť. Poznáte to jednoduše – na zkoušky, pohovory, důležitá jednání chodíte s pletí školáka. Pomůže kosmetika, ale především odbourání stresu. Cvičte jógu, sportujte a pravidelně se objednávejte na kosmetická ošetření.
Řešení?

Pokud Vás trápí tyto obtíže, zkuste změnit stravování. Upravte si jídelníček tak, abyste si vytvořili lepší prostředí střevní mikroflóry. Např. acidofilní, kefírové mléka. Můžete také využit dnešních možností diagnostiky pleti a nechat si tak poradit některý z přípravků pro omezení tvorby mazu. Omezíte tím i tvorbu bakterií a věřte, že kvalitní péče o pleť se Vám s přibývajícím věkem mnohonásobně vrátí.

Pokud byste chtěli vyzkoušet opravdu ověřený prostředek vytvořený speciálně pro problematickou pleť. Vyzkoušejte linii PURIFYING od značky DIEGO DALLA PALMA. Linie je vhodná pro nečistou pleť se sklonem k akné. Řídí vylučování tuků a redukuje vylučování přebytečného tuku. Pleť zanechává svěží a hydratovanou, bez neestetického lesku a rozšířených pórů. Aktivní látky působí proti bakteriím vyvolávajícím změny pleti, eliminují lesk, podporují obnovu a rovnováhu pleti.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi