Osobitost bílého interiéru

Články o pleti

Bílá barva je nejen nadčasovou záležitostí, ale hlavně také symbolem čistoty, elegance a luxusu. Má neuvěřitelnou moc dodat interiéru osobitost. Především je však uchvacující, jak dokáže tato barva fungovat v prostoru pouze sama o sobě, bez dalších barevných doplňků. Ano, na někoho může působit tato barva poněkud sterilně, chladně a monotematicky, ale nenechte se mýlit. Sama bílá skrývá nepřeberné množství možností tónů, nuancí a struktur. Navíc, pokud ji budete chtít oživit, vždy můžete bílou zkombinovat s prvky přírody, dřeva, proutí a bambusu, tak aby Vám vznikla nenásilná, přirozená harmonie.

Uvědomte si, že si k Vám klientky chodí odpočinout. Rušivých elementů mají kolem sebe den co den spoustu. Proto hledají prostor, kde mohou vypnout, kde na ně nebude každou chvíli vyskakovat rušivý element v podobě barevnosti nebo jiných vjemů. Buďte decentní. Ne nadarmo platí že:
 
„V jednoduchosti je krása“
 
Symbolikou, kterou v sobě tato barva nosí je: dokonalost, pocit nadpozemské čistoty, vysoké hodnoty a ideály, mír a klid, svoboda, porozumění, naději, jednota, pravda, štěstí, spravedlnost, tolerance, dobro a moudrost… Dokonce má prý sílu zbavit nás citových problémů a zoufalství, neboť pomáhá očistit mysl, vyjasnit si pocity a uspořádat myšlenky. Zkrátka je to barva vyznačující sofistikovanou eleganci, která se dá využít a zkombinovat v kterémkoli stylu tak, aby působila naprosto přirozeně.

Abyste se vyhnuli souvislému bloku bílé barvy, pohrajte si trochu se vzory vytvořenými různou strukturou materiálů. Na výmalbu interiéru salónu můžete použít různé odstíny bílé, rastrování, štuky, jemné tapety se stříbrnými, krémovými motivy, drobné struktury. Stále tak zachováte čistotu prostoru, ale zároveň navodíte uvolňující a přátelskou atmosféru, a to bez pocitu sterilnosti.

Určitě oceníte, pokud zvolíte materiál nábytku salónu takový, aby se Vám snadno udržoval. Přeci jen je bílá barva dosti háklivá na znečištění. Proto není od věci nad tímto již při vybavení pečlivě pouvažovat a pořídit snadno udržitelné, nejlépe omyvatelné materiály.  A pokud Vás tato „čistá“ kombinace přestane bavit, jednoduše změníte barvu doplňků a interiér získá zcela novou tvář. Jak snadné.
 
A další výhody bílého interiéru?
  • Odráží světlo, rozzáří a odlehčí prostor, dodá mu vzdušnost, pocitově jej zvětší.
  • Pokud vás omrzí, jednoduše a levně jej změníte použitím dalších barev.
  • Stejně tak každý další akcent v interiéru zazáří a přitáhne žádoucí pozornost (např. kosmetické produkty).
Jak si jednoduše a krásně zařídit salon? Na to se můžete podívat v našem pražském showroomu.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi