Oblíbený design ve světě salónů

Články o pleti

Trendem kosmetických salónů posledních let je vytvoření unikátního místo s pocitem jedinečné relaxační atmosféry ve všech ohledech. Většina salónů se tak neobešla bez nezbytných rekonstrukcí a inovací, aby mohly lépe uspokojit čím dál náročnější klientelu. Cílem je tedy vytvořit elegantní a přitom ne studené prostředí, ve kterém se klient cítí bezpečně a příjemně. Vy tím zvýšíte svoji konkurenceschopnost, kdy s lepším servisem a prostředím můžete dosáhnou většího zisku.

Jak vypadá správný prostor? Stěžejní je pocit klienta

Určitě jste se nejednou zamýšleli, co je vše potřeba pro takový prostor udělat, co vylepšit? Klient Vás navštíví nejen proto, aby hýčkal své tělo, ale také duši. Takže velmi záleží, čím ho obklopíme. Zkombinovat dobře barvy, tvary, materiály, vůně a zvuky je opravdu důležité. Vytvořte pro něj tedy „jiný svět“. Dopřejete mu tak pocit, který bude opětovně vyhledávat, jako svou „oázu klidu“ ve světě dnešního shonu. Rád se tak k Vám bude vracet.

Co je to trend? A jak ho využít?

Pro spoustu lidí je důležité, aby neustále sledovali nové trendy a řídili se podle nich, aby vždy a za všech okolností byli „in“. Co to ale vlastně trend je? Trend je tedy to, co se v jakékoli oblasti dá obvykle odhadovat a předpovídat. S trendy se setkáváme v mnoha sférách, ale převážně jde spíše o marketingový tah, než skutečné respektování trendů současného životního stylu a prostředí. Avšak nepopíratelnými trendy interiérového designu, které byste měli u vybavení Vašeho prostoru zohlednit jsou:
  • funkce budoucího prostoru
  • atmosféra prostoru, duch
  • velikost a tvar místnosti
  • množství pronikajícího denního světla
  • umělé osvětlení
  • rozmístění významných prvků (stavební prvky, zeleň, umělecká díla…)
  • design
  • účinek, kterého chce dosáhnout
  • psychologie barev
  • použité materiály
Stěžejním trendem je pro Vás však naslouchat klientovi, vytvoření magického prostoru a respektování všeho, co jsme si uvedli. Existují materiály, barvy, proporce a jejich kombinace, které mají schopnost stimulovat člověka, zejména pak přírodní materiály. Barevnost se doporučuje v jemnějších neutrálech od krémově bílé přes capuccino až po tmavý dub na nábytku či doplňcích. Dá se pracovat i s barvou mosazi, zlata nebo i stříbra a kovu. Rozhodně se nespleteme použitím neutrálů „tón v tónu“ – tím se docílí pocit vyváženosti. V jiné verzi „přírodního“ stylu je možné kromě jemných odstínů využít i zemitějších barev od pískové, cihlové přes olivovou až po čokoládovou.

Interiér v těchto přírodních tónech působí nadčasově a v návštěvnících vyvolává silný pocit bezpečí. K přírodnímu stylu náleží i tzv. ekodesign, stále více se prosazující trend v západních zemích, který používá trvale obnovitelné zdroje: dřevo, papír, zeleň, ekologické materiály, nátěry, které nepoškozují zdraví, recyklovatelný materiál.


Trendů je samozřejmě více, proto Vás o nich budeme informovat pravidelně nyní každých 14 dní. Ale už teď si u nás můžete vybrat stylový kadeřnický a kosmetický nábytek. 

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi