Krása a její strašáci aneb jak dosáhnout dokonalé pleti?

Články o pleti

Krása a její vady
 
Krása je přirozenou součástí ženy a řekněme si upřímně - která žena nechce být krásná? Z psychologického hlediska je dokázáno, že krása patří mezi důležité znaky při výběru partnera, protože jde ruku v ruce se zdravím, a v podstatě tak prezentuje náš genetický potenciál. Ačkoli se ideály krásy po staletí mění, zdravá, čistá pleť je jednoznačně znakem půvabu neustále. Přestože chceme být dokonalé, naši pleť kazí různé nedostatky. Pupínky ještě lze zamaskovat, ale co s takovými červenými žilkami? Existuje celá řada faktorů, které tyto nevítané ozdoby způsobují. Zkuste zjistit příčinu a zakročte.


Kuperóza neboli „popraskané žilky“
 
Jsou to drobné červené cévky, které prosvítají kůží na tváři, na nose, ale i v partiích dekoltu. V rozporu s všeobecným názorem nejde o popraskané cévky, ale o krevní kapiláry, které jsou natrvalo rozšířené. Ztratily totiž schopnost horkem se roztahovat a chladem se smršťovat. Následkem je mírné městnání krve v těchto kapilárách. Příčinu tohoto jevu je třeba hledat ve většinou zděděných oslabených pojivových tkáních. Kuperózou bývají často postiženy ženy, které mají tenkou citlivou nebo suchou pleť. Nejvíce postihuje ženy v období kolem 40 - 50 let, kdy dochází ke změně hormonální rovnováhy a cévy se stávají více křehké, málo pružné a pevné, více dehydratované. Nicméně s problematikou kuperózy se čím dále více můžete setkat i u žen kolem 20 – 30 let. Zde to může být způsobeno mnoha faktory, a to zejména špatnou životosprávou, nadměrným prokrvením při sportu a nepřímo také hormonální antikoncepcí.
 
Co s ní?

Invazivní zákroky
V opravdu zásadních případech je nutné navštívit dermatologa, případně je možné k odstranění metliček nebo pavoučků v obličeji či na nohách provést zákrok cévním laserem. Lze odstranit červené žilky, jejichž průměr nepřesahuje 1 milimetr.  

Životospráva
Pokud jde jen o drobné žilky, můžete se pokusit kuperóze předejít. Zejména zde platí zlaté pravidlo, že je snazší neduze předcházet, než se jí zbavit. Způsoby, které pomáhají kuperózu léčit a také jí předcházet, jsou: celková změna životosprávy, vyvarování se alkoholu, cigaret a kořeněných jídel. Výborný účinek má pohanka a zvýšený příjem vitamínu C. Nedoporučují se prudké změny teplot, nadbytečný stres, nadměrné opalování a převážně sauna.

Kosmetické ošetření
Profesionální kosmetická péče je nezbytnou součástí jak léčby tak i prevence kuperózy. V dnešní době můžete najít spoustu efektivních kosmetických ošetření, které obsahují přírodní složky, jako jsou brusinky, extrakt ze slunečnic GPI, šípek a ximilen. Ty efektivně snižují zarudlost, dávají pleti pocit komfortu a dlouhotrvající úlevu, posilují stěny kapilár a celkově je hydratují a vyživují.

"Nezapomeňte, je mnohem jednodušší problémům předcházet, než-li je pak řešit."

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi