Jak vznikají pigmentové skvrny?

Články o pleti

Každá z Vás se v salonu stále více setkává s problematikou pigmentových skvrn a různých tmavých nesrovnalostí pleti. Postupujícím věkem pleť ztrácí svůj porcelánový tón a kompaktnost.
 
Proč k tomu dochází? Co jsou to melanocyty?
 
V naší pleti na bazální membráně (mezi epidermis a dermis) jsou buňky tzv. melanocyty. Ty produkují vlivem UV záření a enzymu tyrosynásy pigmen melanocyt. Tento pigment způsobuje zbarvení pleti a opálení. 

Na každých přibližně 5 buněk pleti na bazální membráně se nachází jedna buňka melanocytu. V mládí melanocyty fungují velice dobře a my máme skvělou schopnost se opálit bez jakýchkoliv problémů a vzniků skvrn. Bohužel postupem věku se stejně, jako se ztrácí funkce fybroblastů k produkci kolagenu, ztrácí také schopnost melanocytů produkovat melanin. Je to dáno jejich omezenou životností. Tento negativní jev se však zhoršuje a urychluje nadměrným opalováním, špatnou životosprávou a volnými radikály. Melanocyty jsou oslabené a, jednoduše řečeno, začnou produkovat špatný poměr melaninu na určitých partiích. Tím dojde k tvorbě pigmentových skvrn = hyperpigmentaci, nebo naopak k nedostatku pigmentu = vitiligo.
 
Aktivní látky
 
Řešením této situace jsou aktivní látky, které zlepšují stav melanocytů. Tyto látky mají nejen vybělující účinek, ale dokáží velice efektivně zpomalit proces hyperpigmentace.
 
Patří mezi ně:
  • SYNOVEA® HR - je silný zesvětlovač kůže a výrobce melaninu. Obsahuje hexylresorcinol, který pracuje na tirosinázi enzymu, který odpovídá za první krok v produkci melaninu. Není obvyklý antioxidant, stimuluje syntézu Glutathionu peroxidázy a reduktázy, a proto má silný ochranný účinek proti působení peroxid vodíku, které indukuje poškození DNA.
  • CELLIGENT - je inovativní látka proti stárnutí, která navíc aktivuje buňky vlastních ochranných mechanismů a. Chrání kožní buňky, zejména epidermální kmenové buňky, a jejich DNA z lehkého poškození. Snižuje nebo opravuje následky předávkování slunečního záření, například mutací DNA nebo zčervenání pokožky a zpomaluje stárnutí buněk, tím prodlužuje omlazení pleti.
  • ALFA HYDROXY KYSELINY (AHA) - jsou účinné při narušení proteinové vazby mezi odumřelými buňkami na povrchu pleti. Odstraňují je a odkrývají jasnější a zdravější buňky. Tento proces čistí ucpané póry, zlepšuje tón pleti a vyhlazuje jemné vrásky.
  • BRIGHTENYL® - má silné antioxidační účinky (4x účinnější než vitamin C), redukuje melanin, chrání DNA buňky před UV zářením.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi