Víte jistě jak určit fototyp pleti?

Články o pleti
Sluníčko se naplno zase rozehřálo a léto nám už klepe na dveře, proto bychom neměli podcenit přípravy naší pokožky na žhavé letní dny. Ve světle slunečních paprsků proti sobě stojí dva protipóly. Jednou je touha po krásném snědém opálení a druhá je snaha udržet si zdraví a mládí, co nejdéle.

"Trendem dnešní doby je zachovat si po opalování čistou pleť bez pigmentových skvrn, bez vrásek a popraskaných žilek."

Pokud možno dobře pro-hydratovanou bez šupinek. Největší pozornost se však klade na co možná největší a nejúčinnější ochranu proti UVA a UVB záření. Proto dnešní ochranné prostředky kombinují nejen ochranu před sluncem, ale hlavně působí celkově k regeneraci pleti, aby se napomohlo ke zpomalení procesu stárnutí, které UV záření urychluje. A pokud chcete držet krok s dobou, tak např. v New Yorku je velmi oblíbeným trendem používat právě tyto přípravky ke každodenní ochraně, protože současným přáním všech žen je vypadat a zůstat mladá víc, než posedlost po opalování.

Ženy si mnohem více uvědomují následky, které s sebou krásný sluneční den přináší. Ozónová vrstva, která by nás měla chránit je den za dnem menší a nám hrozí větší a větší rizika. Navíc intenzita slunce v tomto období je opravdu velmi vysoká. Osvěta je v tomto směru poměrně dosti široká a použití ochranných prostředků má stoupající tendenci, zejména pak hlavně v USA, nebo Číně. Slunce je přírodním zdrojem energie a záření, ale jeho UV paprsky nám mohou způsobit oxidační stres, který může modifikovat naše kožní funkce, urychlit stárnutí, vést ke kožnímu onemocnění nebo k tzn. photoagingu. Chceme-li se vyhnout rizikům, neměli bychom zapomínat na tato nejdůležitější pravidla:
  • omezit čas strávený na slunci
  • vyhnout se hodinám, kdy je sluneční záření nejsilnější (11.-14.hodina)
  • používat pokrývky hlavy a sluneční brýle
  • používá ochranné produkty s UVB a UVA filtry

Abyste své kůži poskytli dostatečnou péči a ochranu, musíte znát svůj fototyp. Existují čtyři základní typy, z toho většina naší české populace patří k fototypu č. 2 a 3. Každý kožní fototyp popisuje, jak kůže reaguje na první pobyt na slunci: spálí se nebo se opálí? Fototyp je charakterizován barvou vlasů a pleti.

Fototyp 1

Světlá pleť, často pihy, blond nebo rusé vlasy, modré nebo zelené oči. Kůže je velmi citlivá na slunce, vždy se spálí a nikdy se neopálí. Čas, za který se kůže spálí, je mezi třemi až 10 minutami. Je zbytečné se snažit opálit tento fototyp, opalováním se jen poškodíte! Používejte samoopalovací prostředky, pokud chcete mít snědou pleť.

Fototyp 2

Světlá pleť, ale mírně tmavší než fototyp 1. Blond nebo temně blond vlasy. Modré, šedé a zelené oči. Kůže velmi citlivá na slunce, opálí se pomalu. Nejprve se může spálit a poté zhnědne. Čas, za který se kůže spálí, je mezi 10 a 20 minutami.

Fototyp 3

Tmavší pleť. Tmavě blond nebo hnědé vlasy, zelená a hnědá barva očí. Kůže je jen mírně citlivá na slunce, opálí se snadno a rychle, opálení dlouho vydrží. Čas, za který se kůže spálí je mezi 20 a 30 minutami.

Fototyp 4

Světle hnědá pleť. Tmavě hnědé nebo černé vlasy. Tmavé oči. Kůže není citlivá na slunce, opálí se rychle a hodně, opálení dlouho vydrží. Čas, za který se kůže spálí, je 40 minut.
Dokonalou škálu ochranných produktů, tak aby si vybraly všechny typy pleti, představila jako novinku právě také italská značka profesionální kosmetiky Alissa Beauté Sun Care, která doplňuje hydrataci, dodává pleti pružnost a zářivost a zároveň ji chrání proti UV paprskům. Krémy z této opalovací řady zajišťují dlouhotrvající, sjednocené opálení se zdravým bronzovým tónem, hlavně ale také obsahují celou řadu velmi užitečných a aktivních látek. Takže doporučujeme a vyzkoušejte.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi