Jak stáhnout černou na platinovou blond?

Aleš Jurnykl Články o pleti
Stále častěji se ptáte, jak správně postupovat při odstraňování kosmetické tmavé/černé barvy z drogérie z vlasů. A co když je cílem platinová blond? Tady máte odpověď :)
 
Pár rad od největších profesionálů pracujících s Framesi  ›
 
Základní principy a pojmy:
 • Barva z drogérie nenávratně změnila strukturu vlasu
 • Kosmetický pigment je navrstvený ve vlase a přírodní pigment je zesvětlený
 • Zpravidla klientka používá i doma nevhodnou péči a vlas je obalený silikony a jinými chemickými látkami, které simulují hydrataci a hladký vlas
 • Kosmetická barva se musí nejprve z vlasu vyčistit a až poté odbarvovat!!!
 • Vymývací lázeň je výrobcem nastavena tak, aby vlas šetrně a efektivně vyčistil a připravil vlas na barvení či odbarvování
 • Do vymývací lázně nepatří šampon ani vyšší aktivátor než 10/15vol.
 • Na vlas se musí pomalu a s maximálním respektem a znalostí problematiky vymývání
 • Nutné je znát historii klientčiných vlasů (intenzita barvení, profesionální/neprofesionální, pokusy o změnu barvy v minulosti, pokusy o zesvětlení nebo melírování atd.)
 • Proces vymývání se může během jedné návštěvy opakovat až do dosažení požadovaného vyčištění, pokud to kvalita vlasu dovolí
 • Mezi jednotlivým vymývacím procesem nejlépe vlas neumývat, ale produkt stáhnout a aplikovat znovu tam, kde je ještě třeba
 • Odebírejte jednotlivé tenké prameny a nejvíce produktu aplikujte tam, kde je nutné nejvíce vlas vyčistit (to samé platí i u odbarvování)
 • Finální barvu nebo následné odbarvování aplikovat na suché vlasy, finální odstín barvy aplikovat na zkrácenou dobu (cca 15min.)
 • Pokud se vlasy umývají po vymývací lázni před následným barvením nebo odbarvováním - vždy aplikovat Shampoo GO
 • POST COLOR SPRAY a COLOR METHOD MASK se aplikuje až po skončení celého procesu barvení nebo tónování
 • Následná profesionální péče o vlasy pro klientku na doma je podmínkou!
 • Proces odstranění kosmetické tmavé barvy z vlasů vyžaduje znalosti colorometrie, zkušenosti a kvalitní práci profesionála
 • Klientka musí být dobře kadeřníkem informovaná, protože to bude stát nemalé peníze a čas
 
 
Jak na věc? 
 
1. Nejdříve je nutné zjistit historii daných vlasů klientky, abyste předešli pozdějším komplikacím v podobě nežádoucích reflexů barvy a zdevastovaných vlasů!

2. ČERNÉ (tmavé) odstíny barvených vlasů jsou v podstatě přesycené kosmetické pigmenty › proto je potřeba nejprvevyčistit vlas vymývací lázní od těchto kosmetických pigmentů a potom teprve zesvětlovat!
*Pokud rovnou odbarvujete, tak ve skutečnosti zbytkové umělé pigmenty ZABETONUJETE do vlasu (a pak navíc pláčete nad zničenými vlásky a nehezkými odstíny).

3. VYMÝVACÍ / Čistící lázeň by neměla být namíchána se silnějším peroxidem než 1,5 nebo 3% H2O2 (nebo-li 5 a 10vol. OSSIDOR). Jen zřídkakdy se míchá s 15vol. a to u hrubých vlasů. Pokud smícháte vymývací lázeň s vyšším Ossidorem, tak už vlaszesvětlujete - což je nežádoucí!
* Vymývací směs klidně můžete v ten samý den aplikovat i vícekrát po sobě, nejlépe bez umývání › jen stáhnout třeba do papírového ručníku a znovu opakovat dokud se vlas se dostatečně nevyčistí!
* NENÍ dobré, když se tato lázeň ředí se šamponem!!! I technický šampon může výrazně proces zpomalit, někdy i zastavit!!! Navíc krémové aktivátory/ Ossidory obsahují pečující látky, které celý proces dostatečně ochrání a zároveň vlas emulgují, proto je šampon zbytečný!

4. Poměr u práškového zesvětlovače DECOLOR B DIAMOND nebo NO DUST je 1:4 (1 díl prášku : 4 dílům Ossidoru). V případě jemných nebo dehydrovaných vlasů je nejlepší aplikovat DECOLOR B CREAM a to v poměru 1:3. Doporučujeme míchat vždy čerstvou lázeň po 30 gramech DECOLOR B.

5. Doba působení každé lázně je od 10 - 30 minut bez zahřívání.

6. Vlasy barvené permanentní barvou vždy změní= zesvětlí přírodní pigment vlasů a to platí i u černých odstínů, proto vyčištění vždy vede ke světlejším tonalitám než byl původní přírodní vlas!

7. Po skončení vymývacího procesu, se musí vlasy umýt technickým šamponem a pak teprve zesvětlovat!!!
* Odbarvování /zesvětlování doporučujeme u FRAMESI nejlépe s DECOLOR B CREAM s 30vol. v poměru 1:2 pro maximální a přitom šetrné zesvětlení technikou volně na vzduchu bez zahřívání! Opět nejvíce produktu nejprve na vlasové délky a na závěr ke kořínkům, což může být až po cca 30 - 50 minutách! Vždy míchat novou odbarvovací směs po 30 gramech Decolor B Creamu.
* Pokud zvolíte techniku do fólií, snižte Ossidor na úroveň 20/25vol.
* U obou technik není žádný problém dosáhnout maximální světlost zdravých vlasů › nikdy nejsou sněhobílé!!!

8. Po dokončení zesvětlení se vždy tonalizuje nebo barví s příslušným odstínem nebo mixem odstínů tak, aby vznikl stabilní odstín - např. PLATINOVÉ  nebo KOUŘOVÉ BARVY!!! Nejlépe na prosušené vlasy fénem. Doporučuje se FRAMCOLOR 2001 nebo FRAMCOLOR ECLECTIC. U Framcolor Glamour by mohlo docházet k nežádoucímu ztmavení odstínu cca o 1-2 úrovně, a proto není vždy vhodným řešením na takto čerstvě vymyté vlasy od kosmetické tmavé barvy.

9. Finální ošetření je NUTNÉ provést s produkty COLOR METHOD: Shampoo GO, POST COLOR SPRAY a COLOR METHOD MASK. Popřípadě můžete udělat před maskou vyvážené ošetření s proteiny a hydratací Morphosis REPAIR SÉRUM nebo RESTRUCTURE (v salonu).

10. Vždy doporučujeme vhodnou domácí péči v podobě vhodného PROFI šampónu a kondicionéru a kvalitní stylingy, a samozřejmě informujeme o nejvhodnější technice úpravy vlasů. Zajistí to klientce dokonalý odstín, kvalitu i vzhled vlasů a napomůže pro následné barvení či odbarvování.
 
Váš Al "barvič" a "střihač" a toho času i "stahovač drogistické barvy"

Aleš Jurnykl

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi