Pššt... Tajemství krásy odhaleno

Články o pleti

Asi každá žena si chce udržet co nejdéle mladistvý a svěží vzhled. Takový vzhled je totiž současným trendem a tlak médií, kde jsou prezentovány zejména aspekty, jako je mládí a krása, tento směr neustále posiluje. S tou doménou se však nesetkáváme jenom v médiích, ale třeba i někteří zaměstnavatelé na vzhled ženy kladou nemalý důraz.

Dnešní ženy, ve srovnání se ženami před 20 lety, mají mnohem větší možnosti, jak takového mladšího vzhledu docílit a udržovat se dlouhodobě krásné. Byla by proto škoda současných kosmetologických technologií a poznatků nevyužít. Vždyť se přece chceme líbit sami sobě, cítit se skvěle a v neposlední řadě se také chceme líbit svému partnerovi, manželovi, dětem…
 
MÍT KRÁSNOU A PĚSTĚNOU PLEŤ JE ZÁLEŽITOST DOSTUPNÁ VŠEM!
 
O důvodech stárnutí pleti a ztráty kolagenu jsme se zmiňovali již v předchozích článcích, které si můžete přečíst zdezde anebo také tady.

Co to jsou vrásky dynamické a statické?

Vrásky - to je projev stárnutí pokožky, jejíž struktura ztrácí elasticitu, vyznačující se záhybem v kůži, který vzniká nejčastěji na místech s největším množstvím stahování pokožky. Vrásky dělíme na dynamické a statické. Můžou být zprvu jemné, avšak nedostatečnou hydratací pleti se vrásnění prohloubí až do škáry (vrstva kůže těsně pod pokožkou tvořená pojivovou tkání), tehdy vznikají hluboké vrásky.

Nejvíce namáhanými místy jsou hlavně části, kde používáme mimické svaly, tedy na tváři. Díky opakovaným kontrakcím svalů dochází ke vzniku vrásek a k jejich prohlubování. To znamená, že k jejich vzniku dochází prakticky celý život podle toho, jak často se usmíváme, mračíme či projevujeme své emoce pomocí výrazu. To ale neznamená, že jediným řešením je udržet si celý život kamennou tvář.  :)

Tak jako tak, byste se nevyhnuly vráskám statickým, které jsou obvyklé kolem 40. roku života a jsou způsobeny především povadnutím spodní výstelkové vrstvy kůže a zpomalené produkce kolagenu.

Jak se vráskám obloukem vyhnout?

Pokud chcete omezit tvorbu vrásek na minimum, platí pravidla platná pro celý životní styl, a není tedy výjimkou: vyhýbání se kouření, pouze zdravé vystavování slunci, dostatek spánku, vypínání stresu a střídmé požití alkoholu. Pokud chcete udělat něco navíc, můžete naopak do svého vyváženého jídelníčku zařadit hlavně selen, zinek, vitamín A, E a C a antioxidanty obsažené v zeleném čaji. A v neposlední řadě byste neměli zanedbat ani každodenní péči o pokožku. Takže je potřeba zvolit si správný typ ošetření, které Vám nejen vyhovuje, ale má hlavně potřebné látky, které Vám k dokonalé pleti snadno dopomohou.
 
My jsme pro Vás díky nejnovějším poznatkům vyvinuli jedinečnou kombinaci láte tak, abychom Vám dopřáli ošetřující kúru LIFT AGE od značky Alissa Beauté, která Vám vyhladí a vypne vrásky, a především velice účinně bojuje i s vrásky mimickými. Pleť zanechá hebkou, vypnutou a prozářenou. Je tudíž vhodná na pleť povadající, se známkami stárnutí a s tvorbou vrásek.

Chcete doporučit péči?

Spolupracujte s námi